wtorek, 5 lutego 2013

Jak przygotować hennę, jak nakładać, ile trzymać

 Jak przygotować hennę
Hennę przygotowujemy w zależności od tego jakiej jest konsystencji.
  • Żelową - do kieliszka wyciskamy hennę ok. 1,5 - 2 cm i dodajemy 4 - 6 kropel wody utlenionej, Mieszamy patyczkiem , bądź pędzelkiem, aż do uzyskania kremowej papki
  • Proszkową - w zależności jak jest napisane na opakowaniu. Zazwyczaj trzeba zmieszać proszek z wodą.




Próba uczuleniowa

Dzień wcześniej najlepiej zrobić próbę uczuleniową aby uniknąć nieprzyjemności alergicznych.
Próbę wykonujemy za uchem w niewidocznym miejscu. Jeśli na drugi dzień lub w ciągu kilku godzin zacznie szczypać, piec  to lepiej nie ryzykować nic więcej z tą marką produktu. Natomiast jeśli jest wszystko w porządku możemy wykonać zabieg.

Czas trwania zabiegu
  • Brwi - hennę trzymamy około 3 - 4 minut w zależności od tego jak intensywny kolor chcemy uzyskać. Kiedy zrobimy już jedną brew (trzeba robić to bardzo szybko) zaczynamy drugą. Jeżeli ktoś nie chce ciemnego koloru naprawdę musi się spieszyć, bo brwi szybko chwycą kolor henny. Postarajmy się, aby brwi wyszły równo. Jeśli jednak nie wyszło idealnie możemy poprawić kształt zmywając niepotrzebnie nałożoną hennę patyczkiem z wazeliną. Pamiętaj, że pierwszą brew musisz wcześniej zmyć, ponieważ wcześniej została nałożona na nią henna. Następnie zmywamy ciepłą wodą - przemywamy wacikiem nasączonym wodą. Pęsetą usuwamy zbędne włoski, najpierw smarując brwi wazeliną, aby lepiej się usuwały włoski. 
  • Rzęsy - hennę  trzymamy około 10 minut w zależności od tego jak intensywny kolor chcemy uzyskać. Trzymanie dłużej niż 10 minut jest bez sensu, ponieważ  henna i tak bardziej już nie zafarbuje. Henna, którą będziemy nakładać na rzęsy, musi być dość gęsta, nakładamy ją na same rzęsy, tak aby nie zabrudzić powieki, jeżeli odrobina henny dostanie się na skórę powieki, należy szybko zmyć ją, nasączonym wazeliną patyczkiem higienicznym. Hennę aplikujemy dosyć w dużej ilości, w taki sposób, aby cała pokryła wszystkie rzęsy, i żeby żadna z rzęs nie odstawała do góry.


Jeżeli kolor jest zbyt ciemny można go szybciej osłabić przecierając brwi kwasem salicylowym.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
  •  przerwanie ciągłości naskórka 
  •  uczulenie, alergie
  •  rany, otarcia
  •  niedawno wykonana regulacja brwi
Jeśli ktoś obawia się nieoczekiwanego efektu to najlepiej  iść do kosmetyczki, taki zabieg kosztuje 15-25zł. Najlepiej  opowiedzieć o swoich oczekiwaniach żeby nie być zaskoczonym , jeśli kosmetyczka zrobi to według swojej koncepcji. Pamiętaj, że po zabiegu możesz się dziwnie czuć patrząc w lustro, ale to kwestia przyzwyczajenia. 

2 komentarze:

  1. Świetny pomysł. Jasno opisane poszczególne etapy. Super pracę wykonujesz. Oby tak dalej ;)

    OdpowiedzUsuń